Hoppa till innehåll

Kontakt

Hör gärna av dig. Vi svarar på dina frågor via e-post och telefon. Inga frågor är för små, inga utmaningar är för stora. Du är alltid välkommen hos Armatec.

Kontaktpersoner

Försäljning Entreprenad

Mahdi Rasul

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning & Expansion, Återströmning, Luft- & Partikelavskiljning

031-89 02 37
mahdi.rasul@armatec.se

Anders Öhrn

Försäljningschef, Entreprenad

019-601 90 32
anders.ohrn@armatec.se

Kristoffer Freeman

Teknisk Säljare, Entreprenad/Konsult

031-89 01 41
kristoffer.freeman@armatec.se

Nedjad Husic

Teknisk Säljare, Industri

08-794 06 76
nedjad.husic@armatec.se

Robert Frost

Teknisk säljare, Entreprenad

031-89 01 77
robert.frost@armatec.se

Rolf Rossander

Teknisk Säljare, Entreprenad/Konsult

08-794 06 77
rolf.rossander@armatec.se

Magnus Lindberg

Innesäljare

031-89 01 81
magnus.lindberg@armatec.se

Anders Öhman

Teknisk Säljare, Entreprenad

090-200 41 81
anders.ohman@armatec.se

Jesper Jönsson

Teknisk Säljare, Entreprenad/Konsult

040-600 95 05
jesper.jonsson@armatec.se

Kenneth Jakobsson

Teknisk Säljare, Entreprenad

019-601 90 33
kenneth.jakobsson@armatec.se

Nivin Gabrielsson

Marknads- & Produktansvarig, Vatten- & Energimätning

031-89 02 28
nivin.gabrielsson@armatec.se

Johan Gimströmer

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 72
johan.gimstromer@armatec.se

Lars Jädernäs

Teknisk Säljare, Entreprenad

026-637 94 91
lars.jadernas@armatec.se

Mats Wergeland

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 71
mats.wergeland@armatec.se

Mattias Arvidsson

Projektledare, Teknikrum & Energisystem

031-89 01 82
mattias.arvidsson@armatec.se

Per Javenius

Teknisk Säljare, Entreprenad

040-6009504
per.javenius@armatec.se

Peyruze Özmen

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

031-89 02 92
peyruze.ozmen@armatec.se

Susanne Baltsén

Innesäljare

031-89 01 91
susanne.baltsen@armatec.se

Ulf Munther

Marknads- & Produktansvarig, Takavvattning

040-600 95 06
ulf.munther@armatec.se

Urban Andersson

Storkundsansvarig

08-794 06 75
urban.andersson@armatec.se

Anton Johansson

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 79
anton.johansson@armatec.se

Försäljning Industri

Mikael Ahlén

Försäljningsingenjör, Industri Pump

031-89 01 94
mikael.ahlen@armatec.se

Joakim Jonasson

Försäljningsingenjör, Industri Norr

091-076 36 51
joakim.jonasson@armatec.se

Ola Westling

Försäljningsingenjör, Industri Gas

040-600 95 07
ola.westling@armatec.se

Hampus Helgegren

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 19
hampus.helgegren@armatec.se

Lars Nyvik

Affärsområdeschef, Industri

031-89 01 51
lars.nyvik@armatec.se

Torbjörn Sellersjö

Försäljningsingenjör, Industri Säkerhetsventiler

031-89 01 40
torbjorn.sellersjo@armatec.se

Fredrik Ammilon

Försäljningsingenjör, Industri Syd

031-89 01 47
fredrik.ammilon@armatec.se

Hugo Fasth

Teknisk innesäljare, Industri

031-89 01 66
hugo.fasth@armatec.se

Jan Klaamas

Försäljningschef, Industri

031-89 01 45
jan.klaamas@armatec.se

Ola Johnsson

Försäljningsingenjör, Industri Pump

031-89 01 25
ola.johnsson@armatec.se

Johan Westerberg

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 88
johan.westerberg@armatec.se

Patrik Johansson

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 58
patrik.johansson@armatec.se

Försäljning Kyla

Pekka Heikkinen

Försäljningsingenjör Kyla

031-68 62 87
pekka.heikkinen@armatec.se

Hans Jannemark

Affärsområdeschef Kyla

031-68 62 82
hans.jannemark@armatec.se

Fredrik Karlsson

Storkundsansvarig Kyla

031-68 62 97
fredrik.karlsson@armatec.se

John Flink

Försäljningsingenjör Kyla

031-68 62 88
john.flink@armatec.se

Jan Schmidt

Teknisk säljare Kyla

031-68 62 93
jan.schmidt@armatec.se

Ulrich Andersson

Teknisk säljare Kyla

031-68 62 94
ulrich.andersson@armatec.se

Fredrik Johansson

Projektledare Kyla

031-89 01 53
fredrik.m.johansson@armatec.se

Service

Håkan Lindelöw

Servicetekniker - Göteborg

031-89 01 76
hakan.lindelow@armatec.se

Göran Eklund

Servicetekniker - Stockholm

08-794 06 78
goran.eklund@armatec.se

Mikael Nilsson

Facility Manager/Service

031-89 01 29
mikael.nilsson@armatec.se

Manuel Costa

Servicechef

031-89 01 54
manuel.costa@armatec.se

Jonas Wictorsson

Affärsområdeschef Service & VD Mec Con

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Order

Mia Sepp

Innesäljare

031-89 01 86
mia.sepp@armatec.se

Jonas Lindberg

Purchasing manager

031-89 01 49
jonas.vongeijer@armatec.se

Magnus Jonasson

Transportansvarig

031- 89 01 06
magnus.jonasson@armatec.se

Martin Lenerius

Inköp

031-89 01 61
martin.lenerius@armatec.se

Sara S Langton

Innesäljare

031-89 01 78
sara.saukkonen@armatec.se

Administration

Jens Helgegren

Kvalitetschef

031-89 01 27
jens.helgegren@armatec.se

Mats Isaksson

IT-chef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

Stefan Kjellgren

Produktförsäljningschef, Teknisk Armatur

031-89 01 65
stefan.kjellgren@armatec.se

Pia Johansson

Affärschef, Entreprenad

031-89 01 28
pia.johansson@armatec.se

Marika Fischer

E-commerce Manager

031-89 01 55
marika.fischer@armatec.se

Nina (föräldraledig) Levin

People & Culture Manager

031-89 01 99
nina.levin@armatec.se

Våra kontor

Armatec AB - Huvudkontor

Adress:
Betagatan 1
431 49 Mölndal
Telefon:
+46 (0)31 89 01 00

Armatec Stockholm

Adress:
Västberga Allé 26
126 30 Hägersten
Telefon:
+46 (0)8-794 06 70

Armatec Malmö

Adress:
Stenyxegatan 36
213 76 Malmö
Telefon:
+46 (0)40-600 95 00

Hör av dig

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.