Hoppa till innehåll

Kontakt

Hör gärna av dig. Vi svarar på dina frågor via e-post, telefon och vår chatt. Inga frågor är för små, inga utmaningar är för stora. Du är alltid välkommen hos Armatec.

Kontaktpersoner

Försäljning

Entreprenad Syd

Per Javenius

Teknisk Säljare, Entreprenad

040-6009504
per.javenius@armatec.se

Daniel Näsström

Teknisk Säljare, Entreprenad

031-89 02 43
daniel.nasstrom@armatec.se

Therese Magnusson

Master Data Manager

031-89 02 29
therese.magnusson@armatec.se

Mats Nilsson

Teknisk Säljare, Entreprenad

040-600 95 03
mats.nilsson@armatec.se

Kristoffer Freeman

Teknisk Säljare, Entreprenad/Konsult

031-89 01 41
kristoffer.freeman@armatec.se

Ulf Magnusson

Teknisk Säljare, Entreprenad

031-89 02 46
ulf.magnusson@armatec.se

Entreprenad Norr

Anders Öhrn

Teknisk Säljare, Entreprenad

019-601 90 32
anders.ohrn@armatec.se

Urban Andersson

Storkundsansvarig

08-794 06 75
urban.andersson@armatec.se

Lars Jädernäs

Teknisk Säljare, Entreprenad

026-637 94 91
lars.jadernas@armatec.se

Anders Öhman

Teknisk Säljare, Entreprenad

090-200 41 81
anders.ohman@armatec.se

Johan Gimströmer

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 72
johan.gimstromer@armatec.se

Mats Wergeland

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 71
mats.wergeland@armatec.se

Rolf Rossander

Teknisk Säljare, Entreprenad/Konsult

08-794 06 77
rolf.rossander@armatec.se

Industri

Jan Klaamas

Försäljningschef, Industri

031-89 01 45
jan.klaamas@armatec.se

Fredrik Ammilon

Teknisk Säljare, Industri

031-89 01 47
fredrik.ammilon@armatec.se

Jonas Andersson

Teknisk Säljare, Industri

031-89 01 56
jonas.andersson@armatec.se

Mats Bergström

KAM Industrisystem

031-89 01 50
mats.bergstrom@armatec.se

Nedjad Husic

Teknisk Säljare, Industri

08-794 06 76
nedjad.husic@armatec.se

Björn Johansson

Teknisk Säljare, Industri

08-794 06 74
bjorn.johansson@armatec.se

Martin Nordbrandt

Teknisk Säljare, Industri

092-043 00 01
martin.nordbrandt@armatec.se

Teknik

Thomas Carlson

Projektledare, Pannsystem

031-89 01 83
thomas.carlson@armatec.se

Mia Höök

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler och Automation

031-89 02 38
mia.hook@armatec.se

Jan Matuszczyk

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 52
jan.matuszczyk@armatec.se

Peyruze Özmen

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

031-89 02 92
peyruze.ozmen@armatec.se

Mattias Arvidsson

Projektledare, Pannsystem

031-89 01 82
mattias.arvidsson@armatec.se

Fredrik Johansson

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 53
fredrik.m.johansson@armatec.se

Ola Johnsson

Marknads- & Produktansvarig, Pump

031-89 01 25
ola.johnsson@armatec.se

Berndt Öjerborn

Affärsområdeschef Entreprenad & Marknadschef

031-89 01 44
berndt.ojerborn@armatec.se

Johanna Rönnbacke

Produktförsäljningschef, Industrisystem

031-89 02 36
johanna.ronnbacke@armatec.se

Jonas Wessberg (Föräldraledig)

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 59
jonas.wessberg@armatec.se

Björn Unger

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler och Automation

031-89 01 69
bjorn.unger@armatec.se

Marcus Sundberg

Marknads- & produktansvarig, Mätare

031-89 01 34
marcus.sundberg@armatec.se

Johan Westerberg

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 88
johan.westerberg@armatec.se

Jasmina Mucic

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning, Tankar & Avluftning

031-89 02 37
jasmina.mucic@armatec.se

Viktor Hansson

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning, Avluftning & Återströmning

031-89 02 39
viktor.hansson@armatec.se

Hampus Helgegren

Marknads- och Produktansvarig Ventiler & Automation

031-89 01 19
hampus.helgegren@armatec.se

Göran Johansson

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & fjärrkylcentraler

031-89 01 63
goran.johansson@armatec.se

Pia Johansson

Affärschef, Entreprenad

031-89 01 28
pia.johansson@armatec.se

Emelie Lindberg

Produktförsäljningschef, Undercentraler & Energiteknik

031-89 02 34
emelie.lindberg@armatec.se

Ulf Munther

Marknads- & Produktansvarig, Takavvattning

040-600 95 06
ulf.munther@armatec.se

Klas Blom

Affärsområdeschef, Industri

031-89 01 60
klas.blom@armatec.se

Stefan Kjellgren

Produktförsäljningschef, Teknisk Armatur

031-89 01 65
stefan.kjellgren@armatec.se

Torbjörn Sellersjö

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler & Automation

031-89 01 40
torbjorn.sellersjo@armatec.se

Emelie Winbom

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

031-89 01 75
emelie.winbom@armatec.se

Kundsupport

Susanne Baltsén

Innesäljare

031-89 01 91
susanne.baltsen@armatec.se

Robert Frost

Innesäljare

031-89 01 77
robert.frost@armatec.se

Sara Saukkonen

Innesäljare

031-89 01 78
sara.saukkonen@armatec.se

Peter Ledin

Innesäljare

035-21 26 05
peter.ledin@armatec.se

Susanne Noring

Innesäljare

031-89 02 99
susanne.noring@armatec.se

Mia Sepp

Innesäljare

031-89 01 86
mia.sepp@armatec.se

Sandra Sjöberg

Innesäljare

031-89 01 79
sandra.sjoberg@armatec.se

David Are

Innesäljare/Inköp

031-89 02 33
david.are@armatec.se

Marie-Louise Ek

Innesäljare

031-89 01 62
marie-louise.ek@armatec.se

Ledning

Eva Karlsson

VD, Koncernchef

031-89 01 90
eva.karlsson@armatec.se

Berndt Öjerborn

Affärsområdeschef Entreprenad & Marknadschef

031-89 01 44
berndt.ojerborn@armatec.se

Jonas Wictorsson

Servicechef, VD Mec Con

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Jens Helgegren

Kvalitetschef

031-89 01 27
jens.helgegren@armatec.se

Mats Isaksson

Logistik- & Inköpschef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

Marika Fischer

E-commerce Manager

031-89 01 55
marika.fischer@armatec.se

Klas Blom

Affärsområdeschef, Industri

031-89 01 60
klas.blom@armatec.se

Administration

Matilda Copic

Växeltelefonist

031-89 02 16
matilda.copic@armatec.se

Ulrika Johansson

Marknadskoordinator

031-89 02 13
ulrika.johansson@armatec.se

Jonna Kasurinen

Marknads- & Online koordinator

031-89 02 14
jonna.kasurinen@armatec.se

Lotta Tengborg

Marknadskoordinator

031-89 01 00
lotta.tengborg@armatec.se

Peter Lundberg

Inhouse

031-89 02 26
peter.lundberg@armatec.se

Patrick Haegeman

Nätverks- & Hårdvarutekniker

031-89 02 20
patrick.haegeman@armatec.se

Inköp & Logistik

Anders Carlsson

Lagerchef

031- 89 01 08
anders.carlsson@armatec.se

Alexander Djokovic

Lagerförman

031-89 01 21
alexander.djokovic@armatec.se

Mats Isaksson

Logistik- & Inköpschef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

David Are

Innesäljare/Inköp

031-89 02 33
david.are@armatec.se

Magnus Jonasson

Transportansvarig

031- 89 01 06
magnus.jonasson@armatec.se

Martin Lenerius

Inköp

031-89 01 61
martin.lenerius@armatec.se

Peter Moroney

Inköp

031-89 02 32
peter.moroney@armatec.se

Jonas von Geijer

Purchase manager

031-89 01 49
jonas.vongeijer@armatec.se

Ekonomi

Marie Thorén

Ekonomi

031-89 01 72
marie.thoren@armatec.se

Linda Winberg

Ekonomi

031-89 01 71
linda.winberg@armatec.se

Sara Oresten (Föräldraledig)

Ekonomi

031-89 01 74
sara.oresten@armatec.se

Camilla Hellstrand

Ekonomi

031-89 01 74
camilla.hellstrand@armatec.se

Margaretha Lydh

Ekonomi

031-89 01 73
margaretha.lydh@armatec.se

Service

Jonas Wictorsson

Servicechef, VD Mec Con

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Mikael Nilsson

Facility Manager

031-89 01 29
mikael.nilsson@armatec.se

Armatec Service

Håkan Lindelöw

Servicetekniker - Göteborg

031-89 01 76
hakan.lindelow@armatec.se

Mats Gunneling

Produkttekniker, Tryckhållning & Avluftning

031-89 01 11
mats.gunneling@armatec.se

Göran Eklund

Servicetekniker - Stockholm

08-794 06 78
goran.eklund@armatec.se

Mec-Con Service

Björn Persson

Pannservice

070-666 46 91
bjorn.p@mec-con.se

Magnus Sjöberg

Försäljningsansvarig

070-6664630
magnus.s@mec-con.se

Björn Hallberg

Pumpservice, Pumptekniker - Osby

070 - 666 48 62
bjorn.h@mec-con.se

Benny Mortensen

Verkstadsansvarig

070-6665174
benny.m@mec-con.se

Våra kontor

Armatec AB - Huvudkontor

Adress:
Betagatan 1
431 49 Mölndal
Telefon:
+46 (0)31 89 01 00

Armatec Stockholm

Adress:
Västberga Allé 26
126 30 Hägersten
Telefon:
+46 (0)8-794 06 70

Armatec Malmö

Adress:
Östra Farmvägen 15B
212 16 Malmö
Telefon:
+46 (0)40-600 95 00

Hör av dig

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.