Hoppa till innehåll

Kontakt

Hör gärna av dig. Vi svarar på dina frågor via e-post och telefon. Inga frågor är för små, inga utmaningar är för stora. Du är alltid välkommen hos Armatec.

Kontaktpersoner

Försäljning VVS & Kyla

Jesper Jönsson

Teknisk säljare/Takavvattning, VVS Syd

040-600 95 05
jesper.jonsson@armatec.se

Markus Nilsson

Teknisk Innesäljare, VVS Syd

040-600 95 03
markus.nilsson@armatec.se

Magnus Lindberg

Teknisk Innesäljare, VVS Norr

031-89 01 81
magnus.lindberg@armatec.se

Christopher Spång

Försäljningsingenjör, VVS Norr

08-794 06 73
christopher.spang@armatec.se

Kevin Olsson

Försäljningsingenjör, VVS Syd

031-89 01 97
kevin.olsson@armatec.se

Nedjad Husic

Försäljningschef, VVS Syd

08-794 06 76
nedjad.husic@armatec.se

Kristoffer Freeman

Teknisk säljare, Konsult VVS Syd

031-89 01 41
kristoffer.freeman@armatec.se

Anders Öhrn

Försäljningschef, VVS Norr

019-601 90 32
anders.ohrn@armatec.se

Fredrik Karlsson

Storkundsansvarig, Kyla

031-68 62 97
fredrik.karlsson@armatec.se

Jonas Elmnäs

Försäljningschef, Kyla

031-89 01 56
jonas.elmnas@armatec.se

Robert Frost

Teknisk säljare, VVS Syd

031-89 01 77
robert.frost@armatec.se

Rolf Rossander

Teknisk säljare, Konsult VVS Norr

08-794 06 77
rolf.rossander@armatec.se

Anders Öhman

Teknisk säljare, VVS Norr Umeå

090-200 41 81
anders.ohman@armatec.se

Susanne Baltsén

Teknisk Innesäljare, VVS Syd

031-89 01 91
susanne.baltsen@armatec.se

Ulf Munther

Försäljningsingenjör/Takavvattning, VVS Syd

040-600 95 06
ulf.munther@armatec.se

Urban Andersson

Storkundsansvarig, VVS

08-794 06 75
urban.andersson@armatec.se

Ulrich Andersson

Teknisk säljare, Kyla

031-68 62 94
ulrich.andersson@armatec.se

Kenneth Jakobsson

Teknisk säljare, VVS Norr

019-601 90 33
kenneth.jakobsson@armatec.se

Jan Schmidt

Teknisk säljare, Kyla

031-68 62 93
jan.schmidt@armatec.se

Fredrik Johansson

Projektledare, Kyla

031-89 01 53
fredrik.m.johansson@armatec.se

Emma Wrege

Affärsområdeschef, VVS & Kyla

031-89 01 00
emma.wrege@armatec.se

Lars Jädernäs

Försäljningsingenjör, VVS Norr

026-637 94 91
lars.jadernas@armatec.se

Mattias Arvidsson

Försäljningsingenjör, VVS Syd

031-89 01 82
mattias.arvidsson@armatec.se

Mats Wergeland

Försäljningsingenjör, VVS Norr

08-794 06 71
mats.wergeland@armatec.se

Per Javenius

Försäljningsingenjör, VVS Syd

040-6009504
per.javenius@armatec.se

John Wilhelmsson

Försäljningsingenjör, Kyla

031-89 01 93
john.wilhelmsson@armatec.se

Anton Johansson

Teknisk säljare, VVS Norr

08-794 06 79
anton.johansson@armatec.se

Försäljning Industri

Oliver Salsjö

Teknisk innesäljare, Industri

031-89 01 67
oliver.salsjo@armatec.se

Hampus Helgegren

Försäljningsingenjör, Industri

031-89 01 19
hampus.helgegren@armatec.se

Henrik Hellensvärd

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 52
henrik.hellensvard@armatec.se

Hjalmar Sandkvist

Teknisk innesäljare, Industri

031-89 01 68
hjalmar.sandkvist@armatec.se

Adam Bratt

Försäljningsingenjör, Industri

031-89 01 26
adam.bratt@armatec.se

Joakim Jonasson

Teknisk säljare, Industri Norr

091-076 36 51
joakim.jonasson@armatec.se

Lars Nyvik

Affärsområdeschef, Industri

031-89 01 51
lars.nyvik@armatec.se

Mikael Ahlén

Försäljningsingenjör, Industri Pump

031-89 01 94
mikael.ahlen@armatec.se

Jan Klaamas

Försäljningschef, Industri

031-89 01 45
jan.klaamas@armatec.se

Johan Westerberg (föräldraledig)

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 88
johan.westerberg@armatec.se

Patrik Johansson

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 58
patrik.johansson@armatec.se

Fredrik Ammilon

Teknisk säljare, Industri Syd

031-89 01 47
fredrik.ammilon@armatec.se

Ola Johnsson

Försäljningsingenjör, Industri Pump

031-89 01 25
ola.johnsson@armatec.se

Service

Tim Johansson

Servicetekniker - Göteborg

031-89 01 64
tim.johansson@armatec.se

Mikael Nilsson

Facility Manager/Service

031-89 01 29
mikael.nilsson@armatec.se

Jonas Wictorsson

Affärsområdeschef Service & VD Mec Con

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Göran Eklund

Servicetekniker - Stockholm

08-794 06 78
goran.eklund@armatec.se

Order

Mia Sepp

Innesäljare

031-89 01 86
mia.sepp@armatec.se

Sara S Langton

Innesäljare

031-89 01 78
sara.saukkonen@armatec.se

Jonas Lindberg

Purchasing manager

031-89 01 49
jonas.lindberg@armatec.se

Magnus Jonasson

Transportansvarig

031- 89 01 06
magnus.jonasson@armatec.se

Martin Lenerius

Inköp

031-89 01 61
martin.lenerius@armatec.se

Sarah Leisenberger

Innesäljare

031-89 01 92
sarah.leisenberger@armatec.se

Emma Kruse

Inköp/Innesäljare

031-89 01 87
emma.kruse@armatec.se

Administration

Marie Thorén

Ekonomichef

031-89 01 72
marie.thoren@armatec.se

Mats Isaksson

IT-chef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

Stefan Kjellgren

Head of Product management

031-89 01 65
stefan.kjellgren@armatec.se

Pia Johansson

Head of Customer experience

031-89 01 28
pia.johansson@armatec.se

Marika Fischer

Head of Online

031-89 01 55
marika.fischer@armatec.se

Våra kontor

Armatec AB - Huvudkontor

Adress:
Betagatan 1
431 49 Mölndal
Telefon:
+46 (0)31 89 01 00

Armatec AB - Hämtbutik

Adress:
Betagatan 1
Öppet vardagar kl. 07.00-15.30 Lunchstängt kl. 11.30-12.00
Telefon:
+46 (0)31 89 01 00

Armatec Stockholm

Adress:
Västberga Allé 26
126 30 Hägersten
Telefon:
+46 (0)8-794 06 70

Armatec Malmö

Adress:
Stenyxegatan 36
213 76 Malmö
Telefon:
+46 (0)40-600 95 00

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv till oss.

Hör av dig

Organisationsnummer

556618-4536

VAT-nummer

SE556618453601

DUNS-nummer

507904774

E-postfakturor

finance@armatec.se