Hoppa till innehåll

Kontakt

Hör gärna av dig. Vi svarar på dina frågor via e-post, telefon och vår chatt. Inga frågor är för små, inga utmaningar är för stora. Du är alltid välkommen hos Armatec.

Kontaktpersoner

Försäljning

Göteborg/Väst

Jan Klaamas

Försäljningschef, Industri

031-89 01 45
jan.klaamas@armatec.se

Jonas Andersson

KAM Pump

031-89 01 56
jonas.andersson@armatec.se

Daniel Näsström

Teknisk Säljare, Entreprenad

031-89 02 43
daniel.nasstrom@armatec.se

Mats Pålsson

Försäljningsschef

031-89 02 52
mats.palsson@armatec.se

Mats Bergström

KAM Industrisystem

031-89 01 50
mats.bergstrom@armatec.se

Kristoffer Freeman

Försäljningschef, Energi

031-89 01 41
kristoffer.freeman@armatec.se

Fredrik Johansson

Teknisk Säljare, Energi

031-89 01 12
fredrik.johansson@armatec.se

Ulf Magnusson

Teknisk Säljare, Entreprenad

031-89 02 46
ulf.magnusson@armatec.se

Hans Nilsson

Teknisk Säljare, Energi/Konsult

031-89 02 45
hans.nilsson@armatec.se

Norr

Lars Jädernäs

Teknisk Säljare, Entreprenad

026-637 94 91
lars.jadernas@armatec.se

Nedjad Husic

Teknisk Säljare, Energi

08-794 06 76
nedjad.husic@armatec.se

Mats Nilsson

Teknisk Säljare, Industri

060-15 64 26
mats.nilsson@armatec.se

Anders Öhman

Teknisk Säljare, Entreprenad

0902004181
anders.ohman@armatec.se

Stockholm/Ost

Urban Andersson

Försäljningschef Entreprenad

08-794 06 75
urban.andersson@armatec.se

Leif Blomkvist

Teknisk Säljare, Industri

08-794 06 79
leif.blomkvist@armatec.se

Johan Gimströmer

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 72
johan.gimstromer@armatec.se

Mats Wergeland

Teknisk Säljare, Entreprenad

08-794 06 71
mats.wergeland@armatec.se

Rolf Rossander

Teknisk Säljare, Energi/Konsult

08-794 06 77
rolf.rossander@armatec.se

Björn Johansson

Teknisk Säljare, Industri

08-794 06 74
bjorn.johansson@armatec.se

Malmö/Syd

Fredrik Ammilon

Teknisk Säljare, Industri

031-89 01 47
fredrik.ammilon@armatec.se

Fredrik Andersson

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

0457-63 54 04
fredrik.andersson@armatec.se

Robert Skönvall

Teknisk Säljare, Entreprenad

031-89 01 85
robert.skonvall@armatec.se

Per Javenius

Teknisk Säljare, Entreprenad

040-6009504
per.javenius@armatec.se

Örebro/Mitt

Anders Öhrn

Teknisk Säljare, Entreprenad

019-601 90 32
anders.ohrn@armatec.se

Teknik

Anna Persson

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- och fjärrkylcentraler

0457-63 54 02
anna.persson@armatec.se

Göteborg/Väst

Thomas Carlson

Projektledare, Pannsystem

031-89 01 83
thomas.carlson@armatec.se

Manuel Costa

Teknisk Chef/Marknads- & Produktansvarig, Ventiler & Automation

031-89 01 54
manuel.costa@armatec.se

Erik Koolman

Marknads- & Produktansvarig, Pump

031-89 01 36
erik.koolman@armatec.se

Peyruze Özmen

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

031-89 02 92
peyruze.ozmen@armatec.se

Mia Höök

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler och Automation

031-89 02 38
mia.hook@armatec.se

Mattias Arvidsson

Projektledare, Pannsystem

031-89 01 82
mattias.arvidsson@armatec.se

Johanna Rönnbacke

Projektledare, Industrisystem

031-89 02 36
johanna.ronnbacke@armatec.se

Björn Unger

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler och Automation

031-89 01 69
bjorn.unger@armatec.se

Jonas Wessberg

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 59
jonas.wessberg@armatec.se

Mats Gunneling

Produkttekniker, Tryckhållning & Avluftning

031-89 01 11
mats.gunneling@armatec.se

Pontus Gustafson

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme- & Fjärrkylcentraler

031-89 02 93
pontus.gustafson@armatec.se

Ola Johnsson

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning, Avluftning & Återströmning

031-89 01 25
ola.johnsson@armatec.se

Jasmina Mucic

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning, Tankar & Återströmning

031-89 02 37
jasmina.mucic@armatec.se

Marcus Sundberg

Marknads- & produktansvarig, Mätare

031-89 01 34
marcus.sundberg@armatec.se

Marija Zarins

Marknads- & Produktansvarig, Pump

031-89 01 38
marija.zarins@armatec.se

Jens Helgegren

Kvalitetschef/Produktområdeschef, Undercentraler och Energiteknik

031-89 01 27
jens.helgegren@armatec.se

Emelie Lindberg

Marknads- & Produktansvarig, Mätare

031-89 02 34
emelie.lindberg@armatec.se

Sofia Lundstedt

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler & Automation

031-89 01 68
sofia.lundstedt@armatec.se

Ulf Munther

Marknads- & Produktansvarig, Takavvattning

040-600 95 06
ulf.munther@armatec.se

Viktor Hansson

Marknads- & Produktansvarig, Tryckhållning, Avluftning & Återströmning

031-89 02 39
viktor.hansson@armatec.se

Göran Johansson

Marknads- & Produktansvarig, Fjärrvärme-, fjärrkylcentraler och lösväxlare

031-89 01 63
goran.johansson@armatec.se

Pia Johansson

Produktområdeschef, Teknisk armatur & pumpar

031-89 01 28
pia.johansson@armatec.se

Martin Sjölander

Marknads- och produktansvarig Fjärrvärme och fjärrkylcentraler

031-89 02 94
martin.sjolander@armatec.se

Jonas von Geijer

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler & Automation

031-89 01 49
jonas.vongeijer@armatec.se

Klas Blom

Produktområdeschef, Industrisystem

klas.blom@armatec.se

Stefan Kjellgren

Projektledare, Industrisystem

031-89 01 65
stefan.kjellgren@armatec.se

Torbjörn Sellersjö

Marknads- & Produktansvarig, Ventiler & Automation

031-89 01 40
torbjorn.sellersjo@armatec.se

Kundservice

Göteborg/Väst

Susanne Baltsén

Teknisk Kundservice

031-89 01 02
susanne.baltsen@armatec.se

Sara Saukkonen

Teknisk Kundservice

031-89 01 78
sara.saukkonen@armatec.se

Robert Frost

Teknisk Kundservice

031-89 01 77
robert.frost@armatec.se

Peter Ledin

Teknisk Kundservice

035-21 26 05
peter.ledin@armatec.se

Susanne Noring

Teknisk Kundservice

031-89 01 70
susanne.noring@armatec.se

Therese Magnusson

Avdelningschef, Teknisk Kundservice

031-89 02 29
therese.magnusson@armatec.se

Emelie Winbom

Teknisk Kundservice

031-89 01 75
emelie.winbom@armatec.se

Marie-Louise Ek

Teknisk Kundservice

031-89 01 62
marie-louise.ek@armatec.se

Ledning

Göteborg/Väst

Eva Karlsson

VD, Koncernchef

031-89 01 90
eva.karlsson@armatec.se

Berndt Öjerborn

Marknads- & Produktchef

031-89 01 44
berndt.ojerborn@armatec.se

Mats Pålsson

Försäljningsschef

031-89 02 52
mats.palsson@armatec.se

Jonas Wictorsson

Ekonomichef

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Jens Helgegren

Kvalitetschef/Produktområdeschef, Undercentraler och Energiteknik

031-89 01 27
jens.helgegren@armatec.se

Mats Isaksson

Logistik- och Inköpschef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

Marika Fischer

Marknadskommunikationschef

031-89 01 55
marika.fischer@armatec.se

Administration

Göteborg/Väst

Najda Secerovic

Växeltelefonist & Marknadsassistent

031-89 02 12
najda.secerovic@armatec.se

Ulrika Johansson

Marknadskoordinator

031-89 02 13
ulrika.johansson@armatec.se

Peter Lundberg

Inhouse

031-89 02 26
peter.lundberg@armatec.se

Göran Jönsson

Applikation- och systemtekniker

031-89 02 18
goran.jonsson@armatec.se

Marika Fischer

Marknadskommunikationschef

031-89 01 55
marika.fischer@armatec.se

Patrick Haegeman

Nätverks- och hårdvarutekniker

031-89 02 20
patrick.haegeman@armatec.se

Mikael Nilsson

Facility Manager

031-89 01 29
mikael.nilsson@armatec.se

Logistik & Inköp

Göteborg/Väst

Joel Fredholm

Avdelningschef, Inköp

031-89 02 91
joel.fredholm@armatec.se

Alexander Djokovic

Lagerförman

031-89 01 21
alexander.djokovic@armatec.se

Mats Isaksson

Logistik- och Inköpschef

031-89 02 55
mats.isaksson@armatec.se

Thomas Svensson

Inköp & Transportansvarig

031-89 02 31
thomas.svensson@armatec.se

Magnus Jonasson

Lagerchef

031- 89 01 06
magnus.jonasson@armatec.se

Martin Lenerius

Inköp

031-89 01 61
martin.lenerius@armatec.se

Ekonomi

Göteborg/Väst

Jonas Wictorsson

Ekonomichef

031-89 01 39
jonas.wictorsson@armatec.se

Marie Thorén

Ekonomi

031-89 01 72
marie.thoren@armatec.se

Linda Winberg

Ekonomi

031-89 01 71
linda.winberg@armatec.se

Sara Oresten

Ekonomi

031-89 01 74
sara.oresten@armatec.se

Margaretha Lydh

Ekonomi

031-89 01 73
margaretha.lydh@armatec.se

Service

Magnus Sjöberg

VD - Mec-Con

070-6664630
magnus.s@mec-con.se

Linda E Norling

Försäljningsansvarig - QA och försäljning

031-89 01 33
linda.n@mec-con.se

Peter Jakobsson

Servicetekniker - Stockholm

08-794 06 86
peter.j@mec-con.se

Björn Hallberg

Pumpservice, Pumptekniker - Osby

070 - 666 48 62
bjorn.h@mec-con.se

Mec-Con

Armatec Servicebolag

0479 - 155 30
info@mec-con.se

Göran Eklund

Servicetekniker - Stockholm

08-794 06 78
goran.e@mec-con.se

Benny Mortensen

Verkstadschef - Osby

070-6665174
benny.m@mec-con.se

Martin Bandgren

Servicechef, Göteborg

031-890184
martin.b@mec-con.se

Våra kontor

Armatec AB - Huvudkontor

Adress:
Betagatan 1
431 49 Mölndal

Armatec Stockholm

Adress:
Västberga Allé 26
126 30 Hägersten
Telefon:
08-794 06 70

Armatec Malmö

Adress:
Östra Farmvägen 15B
212 16 Malmö

Hör av dig

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.

För frågor eller tankar om Armatec, våra produkter och tjänster eller vår webbplats, skriv ett meddelande i formuläret.